Бідівельні матеріали

Щебінь

Щебінь (шутер) — неорганічний зернистий сипучий матеріал із зернами крупністю понад 5 мм, який одержується шляхом дроблення гірських порід, гравію і валунів, — а також попутньо добутих розкривних і вмісних порід або некондиційних відходів гірських підприємств по переробці руд (чорних, кольорових і рідкісних металів металургійної промисловості) і неметалічних копалин інших галузей промисловості й наступного розсіву продуктів дроблення.

Щебінь за походженням гірських порід ділитися на три основні групи:

Вулканічні (первинні)

Осадові (вторинні)

Метаморфічні (видозмінені)

Вивержені гірські породи утворилися з розплавленої магми, що піднялася з глибин Землі і отверділий при охолодженні. Різні умови охолодження магми призвели до утворення вивержених (глибинні) і еффузівних (ізлівшіеся) порід з різним будовою і властивостями.

 

Глибинні (інтрузивні) утворювалися під значним тиском верхніх шарів, остигає повільно і порівняно рівномірно. Такі умови були сприятливі для кристалізації мінералів, що становлять гірську породу. У зв'язку з цим глибинні породи масивні, щільні і складаються з тісно зрощених більш-менш великих кристалів; вони володіють великою щільністю, високими міцністю на стиск і морозостійкістю, малим водопоглинанням і високою теплопровідністю. Глибинні породи мають зернисту кристалічну будову, зване ще гранітним — від назви найпоширенішого представника цих порід — граніту. коштів тягнуться до керівників облради.   

FB
G+

Канал не знайдено
Канал не знайдено